100
Rönesans Holding
Dünyanın önde gelen proje geliştirme ve inşaat grubu Rönesans, daha iyi bir gelecek inşa eder.
Türkiye, CIS ülkeleri ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa’dan Uzak Doğu ve Karayipler’e uzanan geniş bir coğrafyada; inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyoruz.
Websiteni
Seç
close
Ronesans.com a devam et

Biz Kimiz

Rönesans Enerji olarak, %50 Rönesans Holding ve %50 TotalEnergies iştiraki ile Türkiye'de yenilenebilir enerji sektörüne yatırım yapıyoruz.
Türkiye'nin yeşil dönüşüm hedeflerine ulaşabilmesi amacı ile 5 yıl içerisinde 2.000 MW kurulu gücünde 100% yenilenebilir enerji portföyüne ulaşabilmek için Rönesans Holding'in 25 yılı aşkın yerel proje geliştirme deneyiminden ve TotalEnergies’in global ekspertizinden yararlanıyoruz.

Faaliyetlerimize 2007 yılında Hidroelektrik Santraller inşa ederek başladık. O günden bugüne çevre, sosyal ve yönetişim (ESG) standartlarını merkeze alan bir yaklaşımla yenilenebilir enerji santralleri geliştiriyor, işletiyor ve ürettiğimiz elektriği müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Yönetim Kurulu

İpek Ilıcak KAYAALP

Yönetim Kurulu Başkanı
2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olan İpek Ilıcak Kayaalp, 2006 yılına kadar çeşitli uluslararası şirketlerde, varlık yönetimi ve finans alanlarında çalışmıştır. Kayaalp, 2006 yılında Rönesans Holding İcra Kurulu Üyesi ve Rönesans Holding Grup Şirketleri Hazine Grup Başkanı olarak görev yapmaya başlamıştır. 2014 yılından bu yana Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Rönesans Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. TÜSİAD ve KANÇODER gibi sivil toplum kuruluşları ile aktif olarak çalışmalar yürütmektedir.

Mustafa Emre ŞANDA

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Emre HATEM

Yönetim Kurulu Üyesi
2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Master programını tamamlamıştır. Çeşitli bankalarda 5 yıl görev aldıktan sonra 2005-2022 yılları arasında Garanti BBVA’da  Yatırım Bankacılığı ve Finansman, Kurumsal Krediler ve Proje Finansmanı Yapılandırma ve Sürdürülebilirlik faaliyetlerinden sorumlu olarak çalışmıştır. 2022 yılından bu yana Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Sercan YÜKSEL

Yönetim Kurulu Üyesi

Philippe Léonard Marcel CLAUX

Yönetim Kurulu Üyesi

Philippe Henri Bertrand ALRAN

Yönetim Kurulu Üyesi
close
Kullanıcı deneyiminizi artırmak için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Çerez Aydınlatma Metni
Kapat